واحد فروش (بازار بزرگ تهران)
021 - 55 69 54 88

اخبار و رویدادها

کاغذ و استفاده از  آن در لوازم تحریر

کاغذ و استفاده از آن در لوازم تحریر

لوازم تحریر به مجموعه ای از ابزارها گفته می‌شود که برای نگارش، طراحی، نقاشی یا ترسیم به کار می‌روند.
سالیان بسیاری است که لوازم تحریر قسمت اصلی نگارش به حساب می آید. مصریان باستان برای اولین بار از پوست حیواناتی مانند بز و گوسفند کاغذ‌های پوستین را اختراع کردند. در آن دوران فقط ثروتمندان می‌توانستد از این کاغذها استفاده کنند. اما این کاغذها چندان هم بی‌نقص نبودند. کاغذهای پوستین دوام زیادی نداشتند و در نتیجه دچار ترک‌ خوردگی و پوسته‌ پوسته می‌شدند. بنابراین نمی‌توانستند تاریخ و تمدن انسان‌ها را برای مدت زیادی حفظ نمایند.
بعد از پیشرفت مصریان، زمامداران سیاسی و بزرگان مذهبی مصر تمایل پیدا کردند تا تاریخ و دستاوردهای‌شان  را برای  آیندگان ثبت کنند؛ بنابراین نیاز به کاغذی داشتند که از کاغذهای پوستین دوام بیشتری داشته باشد. در این زمان با استفاده از مشتقات گیاهان کاغذی را اختراع کردند که آن را پاپیروس نامیدند. این کاغذها با قرار دادن نوار‌های برش خورده از ساقه گیاهان به صورت تار و پود و خیساندن و چکش‌کاری آن‌ها بر روی یک سطح سخت و در نهایت خشکاندن در زیر آفتاب به مدت چند روز ساخته می‌شدند. این نوع کاغذ در مقابل رطوبت از خود دوام بیش‌تری نشان می‌دادند و دچار فرسایش و یا پارگی نمی‌شدند. تا قرن دوازدهم اروپائیان از این کاغذها استفاده می کردند. اهمیت این کاغذها در ثبت تاریخ آن‌قدر زیاد بوده است که نام کاغذ‌های امروزی paper از ریشه پاپیروس گرفته شده است.

استفاده از لوازم تحریر لوکس در آمریکا
در ابتدای قرن نوزدهم تعداد زیادی کارخانه کاغذ سازی در سرتاسر ایالات متحده آغاز به کار کردند. این صنعت در آن دوره سبب ایجاد فرصت های شغلی زیادی گردید که بیشتر این فرصت‌های شغلی در صنعت چاپ به کار گمارده شده بودند. پس از استقلال آمریکا و افزایش سطح درآمدی مردم در نتیجه کار در معادن، صنایع چوب و الوار و هم‌چنین پدیدار شدن چاه‌های نفت، بسیاری از مردم تمایل به استفاده از لوازم تحریر لوکس را پیدا کردند. با افزایش تقاضا برای لوازم تحریر، بازاری جدید برای کاغذ‌های با کیفیت بالاتر ایجاد گردید. 


با توسعه و پیشرفت تکنولوژی و فناوری، انواع لوازم تحریر پیشرفته و باکیفیت به بازار وارد شد و هم‌چنین با پیشرفت صنعت چاپ کاغذ‌هایی با چاپ رنگین، کارت‌های تبریک، کارت‌های ویزیت و هم‌چنین برگه‌های تبلیغات ظهور کرده و موجب پیشرفت و سودآوری بیشتر این صنعت شدند. کم کم صنعت چاپ به پیشرفت بی‌سابقه‌ای دست یافت و با توانایی‌های جدید و بسیار بالای چاپ و هم‌چنین بالا رفتن تقاضا برای کتب، جزوات و آگهی‌ها، صنعت ساخت و چاپ کاغذ، پیشرفت چشم‌گیری را تجربه نمود. هم اکنون لوازم تحریر پیشرفت بسیاری داشته است.

تاریخ نشر خبر: ۱۲ فروردین، ۱۳۹۸
© کلیه حقوق وب سایت متعلق به بازار تحریر می باشد.