واحد فروش (بازار بزرگ تهران)
021 - 55 69 54 88

اخبار و رویدادها

لوازم تحریر پرمصرف را بشناسیم

لوازم تحریر پرمصرف را بشناسیم

در این مقاله قصد داریم به بررسی چند تا از لوازم تحریرهای پر مصرف بپردازیم:

لوازم تحریر پر مصرف شماره یک: خودکار

آیا می‌دانستید که خودکار۵۱ پارکر در اواخر جنگ جهانی دوم استفاده می‌شده است؟ این همان مدل خودکاری است که ژنرال آیزنهاور با آن آتش‌بس با آلمان را امضا کرد. ژنرال مک‌آرتور از یک خودکار پارکر دیگر برای پایان دادن به مناقشه با ژاپن استفاده کرد.

لوازم تحریر پر مصرف شماره دو: قیچی

قیچی‌ها در گذشته با چیزی که ما هم اکنون به عنوان لوازم تحریر پرمصرف استفاده می‌کنیم، متفاوت بودند. اولین قیچی‌ها به صورت دو تیغه روی هم بودند.

لوازم تحریر پر مصرف شماره سه: منگنه

یکی از اولین منگنه‌های جهان در سال ۱۷۰۰ میلادی برای لویی پانزدهم ساخته شد. گفته می‌شود که آن منگنه تزیینات بسیاری داشته و حتی علامت دادگاه سلطنتی روی آن حک شده بوده است.

لوازم تحریر پر مصرف شماره چهار: چسب

یکی از اولین کاربردهای چسب در غار سیبودو در آفریقای جنوبی کشف شده است. ۷۲هزار سال پیش یک نفر صمغ گیاه و موم زنبور عسل و اُکر را با هم مخلوط کرده و برای چسباندن یک سنگ تیز به سر یک چوب و ساختن یک نیزه از آن استفاده کرده است!

 لوازم تحریر پرمصرف شماره پنج: کاغذ یادداشت چسبی

در سال ۱۹۶۸ یک دانشمند در شرکت 3M  چسبی اختراع کرد که چسبندگی زیادی نداشت. در  سال ۱۹۷۴ یک محقق دیگر در آن شرکت، با افتادن بوک‌مارک‌ها یا کاغذ‌هایی که لای کتاب برای یادداشت می‌گذاشت، مشکل داشت. یادداشت‌ها از لای کتاب می‌افتادند. او فهمید که این چسب ناکارآمد می‌تواند اینجا به کارش بیاید و کاغذ یادداشت‌ها را به صفحات کاغذ بچسباند، بدون اینکه کندن آن آسیبی به کاغذ بزند.

لوازم تحریر پرمصرف شماره نه: گیره کاغذ

یک نروژی به نام وهن والر، به عنوان مخترع گیر کاغذ شناخته شده است، مدل او هیچ وقت تولید و به بازار ارائه نشد. او به احتمال زیاد نمی‌دانست که طراحی بهتری از گیره کاغذ از قبل در بازار بود. بعد از مرگ او افسانه‌ای از هموطنان نروژی او محبوبیت پیدا کرد که گیره کاغذ به وسیله یک نابغه نروژی اختراع شده است. بعد از مدتی گیره کاغذ به عنوان نماد ملی نروژ درآمد و به خصوص نماد مقاومت نروژ در برابر آلمان نازی بود. باوجود این، برخی افراد بر این باورند که سازندهه این دستگاه فردی آمریکایی به‌نام ساموئل بی. فی می‌باشد.

تاریخ نشر خبر: ۲۷ دی، ۱۳۹۷
© کلیه حقوق وب سایت متعلق به بازار تحریر می باشد.