واحد فروش (بازار بزرگ تهران)
021 - 55 69 54 88

اخبار و رویدادها

نکاتی درباره انتخاب لوازم تحریر

نکاتی درباره انتخاب لوازم تحریر

ورود به این بازار لوازم تحریر باید چند نکته را مد نظر قرار دهید. در این مقاله قصد داریم توضیحاتی در خصوص لوازم تحریر بچه ها ارائه دهیم.

مداد

اصلی‌ترین لوازم تحریر برای نوشتن، مداد و خودکار است. مدادهای معمولی ترکیبی از گرافیت، خاک رس و کمی دوده هستند و بسته به میزان حرارتی که موقع ساخت می‌بینند، میزان سفتی و نرمی شان متفاوت است. بهتر است برای بچه‌ها مداد خیلی نرم نگیرید، چون زود نوکش گرد می‌شود و مدام باید تراشیده شود. و از این نظر خیلی به‌صرفه نیستند.

از طرفی نوشتن با مدادهایی که نوک خیلی سفت دارند برای بچه‌ها دشوار است، مدادهای اتود هم برای دانش‌آموزان بالاتر از سن دبستان مناسب هستند، چون تعویض نوک این مداد برای بچه‌های کوچک کار راحتی نیست. مزیت اتود نسبت به مداد معمولی این است که نیازی به تراشیدن ندارد و تا مدت‌ها قابل ‌استفاده است، اما در صورت فشار زیاد یا گذاشتن داخل جامدادی نوک شان می‌شکند.

خودکار

هنگام خرید لوازم تحریر خصوصا خودکار به جنس و کیفیت آن توجه کنید. بدنه خودکارها را معمولا از پلاستیک، چرم، سرامیک، آلومینیوم، چوب و استیل می‌سازند. بهتر است خودکاری تهیه کنید که سبک و در دار باشد تا داخل کیف یا جا مدادی را خط خطی و کثیف نکند.

در خرید خودکارهای معطر دقت کنید این خودکارها ممکن است در برخی افراد آلرژی ایجاد کند. خودکار نامناسب باعث درد مچ دست و انگشتان می‌‌شود.

از ویژگی‌های یک خودکار خوب، می توان به کیفیت بالای جوهر و روان ‌نویسی آن اشاره کرد. البته بچه‌های دبستانی معمولا برای استفاده از خودکار محدودیت دارند و بیشتر از مداد استفاده می‌کنند.

مداد شمعی و ماژیک

مدادشمعی و ماژیک هم به دلیل تنوع رنگ‌شان، از لوازم تحریر مورد علاقه بچه‌ها برای نقاشی هستند، اما در عین حال ممکن است آلرژی‌زا و سمی هم باشند. به دلیل ساخته شدن مداد شمعی از پارافین و رنگ بایستی مراقب باشید بچه ها بعد از استفاده از مداد شمعی دستشان را به دهان یا چشم هایشان نزنند. خرید مداد شمعی روکش دار بهترین راه برای ایمن کردن دانش‌آموزان در برابر مسمومیت و آلرژی است.

درباره ماژیک هم مانند مداد شمعی بهتر است مارک‌های مرغوب و قابل‌اطمینان را تهیه کنید.

مداد تراش

مدادتراش و مدادپاک کن هم از دیگر لوازم تحریر پرکاربرد دانش‌آموزان هستند. بهتر است برای بچه‌ها مدادتراش مخزن دار تهیه کنید تا مدام مجبور به جمع کردن تراشه‌ها از روی زمین نباشید. مدادتراش رومیزی هم از این لحاظ که قابل‌حمل نیست و بچه را در تراشیدن مداوم مدادهایش محدود می‌کند گزینه خوبی است.

پاک کن

جنس بیشتر مدادپاک‌کن‌ها لاستیک است و ممکن است برای چشم یا پوست ایجاد آلرژی کند. پاک کن به دلیل کوچک بودن سایز آن معمولا زود گم می‌شود. در گذشته والدین برای حل این مشکل پاک کن را با نخ به گردن بچه‌ها آویزان می‌کردند؛ ولی امروز پاک‌کن‌هایی به بازار آمده اند که خودشان بنددار هستند.

دفتر

دفترهم از دیگر لوازم تحریر مورد استفاده دانش‌آموزان است که در انواع متعدد خط دار و بی خط، ۴۰برگ، ۶۰ برگ، ۸۰ برگ، ۱۰۰ برگ و ۲۰۰ برگ در بازار موجود است. بهتر است برای دانش آموزان دفترچه‌هایی با تعداد برگ کم بخرید. دفترچه‌های سیمی بهترین انتخاب برای همه مقاطع تحصیلی هستند. بهتر است موقع خرید دفتر، دفترهایی با رنگ و طرح جلد متفاوت تهیه کنید تا بعد برای پرهیز از اشتباه فرزندتان در تشخیص دفترهایش، برای هر درس دفتری با یک رنگ یا طرح متفاوت اختصاص دهید.

 

تاریخ نشر خبر: ۲۷ دی، ۱۳۹۷
© کلیه حقوق وب سایت متعلق به بازار تحریر می باشد.